Mladý výtržník

Policisté našli 13letého lupiče, který měl pobodat ženu. Byl pod gaučem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 24. 2. 2020
Téma:

Útok na ženu i školáka má mít na svědomí 13letý chlapec z Ostravy. Mladý recidivista podle informací TN.cz opakovaně utíkal z dětského domova, kam byl umístěn. Po posledním útěku ho policisté našli v jednom z bytů v Ostravě, skrýval se pod gaučem. Skončil ve výchovném ústavu.

Posledním školákovým "kouskem" měl být útok nožem minulý týden. Pobodat měl ženu, které prý chtěl uloupit mobilní telefon. Dříve měl přepadnout jinou ženu v ostravské části Dubina a strhnout jí náušnice. Svou agresi prý v minulosti směřoval i na chlapce na zastávce MHD, kterého surově zbil a okradl. Kolika loupeží přesně se mladík dopustil, není známo.

 

"V minulém týdnu došlo k loupežnému přepadení, kde bylo ženě způsobeno zranění, které vyžadovalo jednorázové ošetření. Bezprostředně po činu byl podezřelý mladistvý dopaden policií," řekla k ostravskému útoku policejní mluvčí Eva Michalíková.

 

Chlapce úřady umístily do dětského domova, odkud ale neustále utíkal. Naposledy po něm bylo vyhlášeno pátrání v pátek. Po pěti dnech se ho podařilo dopadnout. "Ukrýval se v jednom z bytů v Ostravě - Přívoze. Policisté hledaného našli zastlaného pod gaučem," uvedla mluvčí.

 

 

Školák skončil ve Výchovném ústavu Janová. Jeho cestám za zločinem se totiž vychovatelům v dětském domově nedařilo dlouhodobě zabránit a vzhledem ke svému věku není chlapec ani trestně odpovědný. Zřejmě i proto byl umístěn do ústavu s přísnějším dohledem.

 

Dětská agresivita narůstá. Podívejte se na reportáž TV NOVA o napadení školáka na nádraží ve Znojmě:

TN.cz