Poprask v centru

Po střelbě v Brně zadrželi dva muže. Opilé tak, že nemohli mluvit

Petr Zelený
Petr Zelený, Věra Müllerová
Aktualizováno 21.12. 2019 21:31
Téma:

Policisté v sobotu oznámili, že v souvislosti s páteční střelbou v Brně vypátrali druhého muže. Prvního, který u sebe měl plynovou pistoli i s náboji, zadrželi v pátek pozdě odpoledne.

"V souvislosti s případem jsme vypátrali sedmatřicetiletého muže, který se pohyboval na místě v době incidentu. Pro jeho silnou podnapilost jsme jej zatím nemohli vyslechnout a zjistit, jakou roli v případu případně hraje," ozmánil v sobotu odpoledne policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Opilý byl podle něj i muž zadržený už v pátek, nadýchal přes tři promile. I toho policisté vyslechnou až poté, co vystřízliví. "Případ zatím zpracováváme jako výtržnictví ve zkráceném přípravném řízení. Trest by tedy mohl být vynesen v nejbližší době," doplnil Malášek.

 

Podle informací TV Nova jsou oba zadržení cizinci, takže není potřeba je kvůli výslechu jen nechat vystřízlivět, ale také zajistit tlumočníka.

Policejní manévry začaly v brněnské Lidické ulici v pátek po poledni poté, co svědci hlásili, že se tu střílelo. Muži zákona ulici uzavřeli, povolali vrtulník i zásahovou jednotku.

 

Přesto se přímo na místě nepovedlo nikoho najít, muže s plynovou pistolí policisté nakonec poblíž zadrželi až o několik hodin později.

 

Pusťte si páteční reportáž:

 

TN.cz