rozhodnutí soudu

Policisté porušili povinnosti, recividista jim pak skočil z 5. patra

Téma:

Krajský soud potvrdil podmíněný trest pro policistu Jiřího Zemánka, který před třemi lety neuhlídal zadrženého recidivistu. Ten se vyvlékl z pout, která byla připevněná k zábradlí na chodbě policejní budovy, a vyskočil z pátého patra služebny u brněnského výstaviště. Policista se hájil, že za útěk nemůže, ale podle soudu porušil své povinnosti.

Zemánek je jeden z trojice policistů, kteří byli odsouzeni za neúspěšný pokus o útěk recidivisty. Zemánek ho podle obžaloby nedbale upoutal na chodbě a nechal ho o samotě. Toho obviněný využil a vyskočil z okna v pátém patře. U soudu tvrdil, že mu tento nápad policisté vnuknuli.

 

"Prostě mi to tak řekli, abych skočil," uvedl recidivista u soudu.
Na podezřelého chtěli kriminalisté nejspíš zatlačit, aby se doznal.

 

Když zjistili, že z okna opravdu vyskočil, začali podle svědků panikařit. Recidivista pád přežil a tvrdí, že ho policisté za trest mučili.

 

Všichni tři kriminalisté dostali podmíněné tresty. Zemánek se ale provinil jen tím, že podezřelého nehlídal. Nejvyšší soud nařídil nové projednání.

 

 

Ve čtvrtek ale stejně odešel s ročním podmíněným trestem a to znamená že stejně jako jeho odsouzení kolegové nemůže pracovat u policie.
 

TN.cz