kontroly okresů

Policisté přitvrzují. Domlouvat řidičům nebudou, zvolí hned pokutu

David Pik
David Pik
Aktualizováno 20:38
3.3. 2021 13:11
Téma:

Policisté, kteří hlídají přejezdy mezi obcemi, jsou od středy přísnější. Ve většině případů už nezůstane u pouhé ústní domluvy. Řidiče trestají pokutami.

Nastal konec hájení, řidiči při přejíždění mezi okresy musejí mít správné dokumenty. V opačném případě je už čeká ve většině případů pokuta. Třeba na Vysočině ji už několik řidičů dostalo.

 

"S policisty odmítal komunikovat a uvedl, že se doma nudí a jede na nákup, a proto policisté museli přistoupit k tomu, že mu uložili pokutu v příkazním řízení v dolní hranici možné sazby," okomentovala jeden případ policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Hrozit přitom každému může až 10tisícová pokuta. Pokud jedete mimo okres za prací, musíte mít potvrzení. Kvůli osobním záležitostem pak čestné prohlášení ohledně nezbytnosti cesty.

 

Původně policisté avizovali, že nebudou akceptovat dokumenty v elektronické podobě, tedy třeba v mobilním telefonu. Nakonec ustoupili s tím, že preferují papírovou formu. Mobil prý mohou kontrolovat jen se souhlasem osoby a přináší to i jiná rizika.

 

 

"Povinnost občana prokázat účel cesty písemnou formou má rozměr právní, ale i hygienický. Z hlediska právního lze účel cesty bezesporu doložit oběma způsoby. Předkládání dokumentu uloženého v mobilním telefonu je však problematické z hlediska dodržení hygienických opatření," uvedla policie v úterý na twitteru. 

 

"Za celý včerejší den jsme přibližně 1600 vozidlům zamezili vstup do okresu," sdělil ve středu televizi Nova mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Podle statistik je nejvíce hříšníků v Moravskoslezském, Jihomoravském a Ústeckém kraji. Nejméně pak v Plzeňském, Libereckém a Zlínském.

Kateřina Sejková TN.cz