Protesty v Atlantě

Policisté rozháněli dav slzným plynem. Nedošlo jim, kam fouká vítr

Protesty v USA - 2
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
2.6. 2020 18:09
Téma:

Napříč Spojenými státy pokračují protesty, které odstartovala smrt George Floyda. Střety mezi demonstranty a policisty jsou nevyhnutelné a na rozhánění davů jsou muži zákona často nuceni použít nezbytné prostředky, například slzný plyn. Ten použili i proti protestujícím v Atlantě, vítr ho však obrátil proti nim.

Lidé v největším a zároveň hlavním městě amerického státu Georgie, v Atlantě, masivně protestovali proti násilí a rasismu. Floydova smrt byla spouštěčem celé řady nepokojů napříč Amerikou. Policisté za účelem rozehnání davu použili slzný plyn.

 

Jak lidé na sociálních sítích s nadsázkou podotýkají, příroda zjevně násilnému roztrhávání společnosti nepřála. Silný vítr plnou nálož žlutavého plynu hnal zase zpátky na desítky zasahujících policistů. Ti se snažili krýt štíty, to jim však nebylo nic platné.

 

 

Štiplavý oblak, který měl ukončit probíhající demonstraci, donutil policisty částečně ustoupit a někteří z nich si podle Charlieho Gilea, producenta společnosti NBC News, museli opláchnout oči vodou. "V Atlantě máme plyn. Většina ho fouká zpět na policii," informoval, zatímco pořizoval záběry přímo z místa protestu.

 

 

Ten sledoval zřejmě z okna jednoho z domů v centru města, kde demonstrace probíhala. Tamní vláda na demonstranty měla poslat až 3000 členů národní gardy, kteří měli pomáhat s potlačením protestů v celé Georgii. Další tisíce jejích členů zasahují v dalších 15 státech USA. Demonstrace si už vyžádaly oběti z řad policistů i protestujících.

TN.cz