Vstřícné gesto

Muž, označený policií za střelce, přijal omluvu. Nic dalšího prý nežádá

Střelba v ostravské nemocnici
Zdroj: Policie ČR
Útok v ostravské fakultní nemocnici
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 11.12. 2019 15:55
Téma:

Policisté se osobně omluvili muži z ostravské univerzity, kterého krátce po úterní střelbě ve fakultní nemocnici označili za pravděpodobného střelce. Mladík omluvu přijal, nic dalšího prý už nežádá.

Policisté ve středu muže navštívili a osobně se mu omluvili. Podle vyjádření policie nic dalšího nepožaduje, informoval portál idnes.cz. "Mohu potvrdit, že omluva už proběhla. Muži jsme postup vysvětlili. Omluvu přijal," řekla TN.cz ve středu odpoledne policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

Mladíkovi v červené bundě se omluvili vysoce postavení policisté, tedy ne přímo ti, kteří ho zadrželi a později ho vyslýchali na služebně.

 

"Omluva bude rozhodně osobní, tváří v tvář, ne po telefonu či jinak na dálku,"  vysvětlila Jiroušková dříve.

 

Univerzitnímu studentovi už se prostřednictvím TV Nova v úterý večer omluvil i ministr vnitra Jan Hamáček. "Já jsem se panu inženýrovi omluvil, činím tak i prostřednictvím televize Nova, mrzí mě to, nicméně prosím o pochopení. Tam opravdu šlo o minuty a lidské životy," popsal ministr, který ovšem za prací policie plně stojí.

 

 

Policisté fotografii mladíka v červené bundě přibližně po hodině stáhli a uvedli, že nejde o pachatele, ale o důležitého svědka.

 

Pravděpodobného střelce z ostravské fakultní nemocnice nakonec policisté vypátrali několik hodin po útoku, který si vyžádal šest mrtvých. Když zjistil, že ho vystopoval policejní vrtulník, střelil se do hlavy. Záchranáři se ho pokoušeli resuscitovat, ale marně.

 

Takhle postup policie v úterý hájil ministr vnitra Jan Hamáček:

 

TN.cz