fotka s vrahem

Policisté ve službě se fotili s Kajínkem! Snímek už řeší kontrola

Téma:

Na sociálních sítích koluje fotografie ostravských policistů v uniformách, na které pózují s omilostněným dvojnásobným vrahem Jiřím Kajínkem. Snímek tam umístil jeden z nich. Celou událostí se bude zabývat odbor vnitřní kontroly ostravské policie.

Bizarní snímek vznikl před jednou z ostravských univerzit. Policisté Kajínka pravděpodobně zastavili při silniční kontrole. Poté se s ním vyfotili. O čí iniciativu ale šlo, není jasné.

 

Policejní prezidium fotografii označilo za nevhodnou. Na sociálních sítích se lidé rozdělili na dva tábory. Jedni policistům fandí, druzí se shodují, že bizarnější fotku dlouho neviděli.

 

Anketa

Je v pořádku, že se policisté ve službě fotí s odsouzeným vrahem?

Hlasovalo 11907 lidí.

 

Okolnosti vzniku snímku už řeší vnitřní odbor kontroly. "V případě, že bude zjištěno protiprávní jednání konkrétních policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, bude ve věci rozhodováno v souladu s aktuální legislativou," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

 

Milost dvojnásobnému usvědčenému vrahovi Jiřímu Kajínkovi udělil loni v květnu prezident Miloš Zeman. Kajínek byl propuštěn po 23 letech strávených ve vězení.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Lucie Cochlarová, jva TN.cz