Srazili i chodce

Policisté se zapnutými majáky bourali v Plzni! Zranili se 4 lidé

Policejní vůz se ve čtvrtek večer v Plzni srazil s dalším autem, nehoda si vyžádala čtyři raněné. Podle informací TV Nova jela hlídka policistů se zapnutými světelnými majáky k zásahu.

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině večer na Chodském náměstí v centru Plzně. Policejní auto se s osobákem s rakouskou registrační značkou srazilo na rušné křižovatce. Náraz byl tak silný, že osobní vozidlo skončilo asi 15 metrů od místa střetu.

 

Auta se srazila v blízkosti autobusové zastávky, kde se v tu chvíli pohyboval chodec. Jeho a řidiče osobního auta záchranáři transportovali do nemocnice ve velmi vážném stavu. Jeden z policistů z nehody vyvázl se středně těžkým poraněním a druhý s lehkým.

 

"Já jsem vyšel z kostela, byl jsem na mši. A když jsem vyšel, tak tohle auto narazilo do tamtoho a já jsem viděl toho pána, jak ho to odmrštilo na druhou stranu. Celou hlavu krvavou," popsal přímo na místě svědek.

 

 

 

Policisté jsou velmi skoupí na informace, takže zatím není zcela jasné, jak přesně se nehoda stala. Případ si už večer převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů - ale ani ta nehodu zatím nechce podrobněji komentovat.

 

"Příčina i míra zavinění jednotlivých účastníků nehody jsou v současné době předmětem prověřování," uvedla pouze mluvčí GIBS Radka Sandorová. Podle informací TV Nova policisté jeli v tu chvíli se zapnutými světelnými majáky do borského parku, kde lidé měli objevit tělo bezvládné ženy.

Soňa Vachová/epa TN.cz