Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vyšší plat

Policisté si opět polepší! Zvýší se jim rizikový příplatek

Zdroj: TV Nova

Vedení policie rozhodlo o zvýšení rizikového příplatku. Nově bude až deset tisíc korun měsíčně. Atraktivnější plat může podle vedení policie zvýšit zájem při náboru.

Policisté budou mít od nového roku kromě vyšších platových tarifů také vyšší rizikové příplatky. Ty se teď pohybují od tří do šesti tisíc a nově to bude až deset tisíc. Kolik přesně každý z policistů dostane, bude ale záležet na krajských ředitelstvích.

 

"Bylo nesmírně důležité, kolik finančních prostředků se stávajícímu ministrovi vnitra ve stávající vládě podaří prosadit. Zhruba 1,28 miliardy je rozepsáno do tohoto zvláštního příplatku policistů," řekl první policejní náměstek Martin Vondrášek.

 

 

Ten vedl jednání s odboráři a krajskými ředitelstvími o navyšování příplatků už od června. "Rozhodně můžeme být spokojení. Během poměrně dlouhého jednání se podařilo dosáhnout toho, že téměř všichni příslušníci, kteří jsou v přímém výkonu služby, budou mít částku minimálně dva a půl tisíce na rizikovém příplatku. Což je to, co slíbil pan ministr Hamáček," chválí předseda policejních odborů Milan Štěpánek.

 

 

Zvláštní příplatky se od nového roku zvýší taky členům vězeňské služby nebo hasičům. O kolik ale zatím není jasné. Hasiči totiž s částkou 5 400 korun nesouhlasí a požadují vyšší. O navyšování platů státním zaměstnancům vláda rozhodla v polovině listopadu.

pan, Linda Nguyenová TN.cz