Kontroly kamioňáků

Tablety, mobily, nepozornost! Policie kontroluje řidiče kamionů z autobusu

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 20.9. 2019 20:27
Téma:

Jihomoravští policisté se v pátek na dálnici D2 zaměřili na kontroly řidičů kamionů - hlavně na to, jestli se při jízdě skutečně věnují řízení. A použili na to speciální autobus, který jim poskytuje lepší výhled, než běžná auta.

Nevěnování se řízení je jednou z nejčastějších příčin nehod kamionů. Aby měli policisté na řidiče lepší výhled, nepoužili tentokrát klasická policejní auta, ale maskovali se v nenápadném autobusu. Právě z něj mají totiž přímý výhled do kabin kamionů.

 

Kontrolní akce začala v deset hodin dopoledne. Autobus vyrazil směrem na hraniční přechod se Slovenskem. Netrvalo dlouho a objevily se první přestupky řidičů. Za zhruba půlhodinovou cestu jich reportérka napočítala sedm.

 

Nejčastějším přestupkem je telefonování za jízdy, psaní SMS zpráv nebo sledování tabletu. Jeden z řidičů se pak provinil dlouhým předjížděním. V levém jízdním pruhu jel dokonce několik minut a zablokoval tak celou dálnici.

 

 

Že je situace ohledně nevěnování se řízení skutečně alarmující, dokazuje například i dnešní ranní nehoda na dálnici D1, kterou má na svědomí řidič dodávky, který nedobrzdil při dojíždění do kolony a narazil zezadu do kamionu.
 

epa TN.cz