Tragédie v Ostravě

Policisté střelce našli díky tipu od jeho matky! Řekla jim, kde nejspíš je

Střelec - nemocnice Ostrava
Zdroj: Policie ČR, Profimedia.cz
Petr Zelený
Petr Zelený
12.12. 2019 11:26
Téma:

Když policisté v úterý pátrali po střelci z ostravské fakultní nemocnice, který v čekárně zabil šest lidí, byl pro ně naprosto klíčový telefonát od jeho matky. Ta se jim totiž ozvala hned poté, co ji syn navštívil a k činu se přiznal.

Informuje o tom čtvrteční MF DNES s odvoláním na dva nezávislé zdroje. Podle deníku se Ctirad V., který je podle kriminalistů střelcem, asi tři hodiny po masakru v nemocniční čekárně objevil v Jilešovicích - malé obci vzdálené pár kilometrů od Ostravy, kde žijí jeho rodiče.

 

Jak už dříve řekl premiér Andrej Babiš, Ctirad V. se matce k hrůznému činu přiznal a oznámil jí, že zabije i sebe. Pak odjel pryč.

 

Krátce poté se podle deníku na policii rozdrnčel telefon - volala matka Ctirada V. Muže zákona nasměrovala do okolí Děhylova, kde se měl její syn nacházet. Okamžitě tam zamířily jak vrtulník, tak pozemní jednotky.

 

 

Krátce nato posádka helikoptéry auto spatřila a začala pronásledovat. "Vrah začal zmatkovat, a ačkoliv okolí dobře znal, vjel do zákazu vjezdu a na prašnou polní cestu, která končila jako slepá lesní pěšina u chatové oblasti. Věděl, že je v koncích," píše MF DNES. Podle deníku Ctirad V. z auta sundal registrační značky. Nejspíš proto, aby ztížil pátrání.

 

Ještě předtím, než se policisté ke střelci dostali, obrátil zbraň proti sobě a střelil se do hlavy. Záchranáři se ho ještě snažili oživit, ale marně.

 

Připomeňte si případ ve střdeční reportáži TV Nova:

TN.cz