skvělá práce

Hrdinové! Policisté vytáhli děti z hořícího domu! Jeden se popálil

Filip Pultar
Filip Pultar
19.8. 2020 14:14
Téma:

Hrdiny dne se stali dva královéhradečtí policisté. Z hořícího statku v Lovčicích poblíž krajského města se jim podařilo na poslední chvíli zachránit tři děti. Jeden z nich se při tom sám popálil.

Hořet začalo po páté hodině na usedlosti v Lovčicích. Plameny nejprve zachvátily kůlnu, ale hrozilo, že přeskočí také na obytnou část statku.

 

V tu chvíli byly doma pouze děti ve věku pět a sedm let a také jejich sedmnáctiletý bratr, který se ale kvůli vážné nemoci pohybuje jen s pomocí berlí.

 

 

Děti měly velké štěstí, plamenů si totiž téměř současně všimli dva policisté, kteří shodou okolností v Lovčicích bydlí. I když nebyli ve službě, běželi na pomoc. O dětech uvnitř stavení, do kterého už začal velmi rychle pronikat kouř a žár, se dozvěděli od jejich matky, která v tu chvíli přijela.

 

"Vykopl jsem dveře, běžel jsem dovnitř, v prvním patře byly dvě malé děti, vynesl jsem je. Pak jsem se vrátil pro toho staršího, měl berle, snášel jsem ho," přiblížil vypjaté momenty policista Jakub Jelínek. Při snášení oba spadli a muž zákona si tak odřel a popálil ruku. Zranění ovšem zlehčuje, prý to nic není.

 

 

"Byli tam ještě dva pejsci, k těm se ten požár šířil strašně rychle, ty jsme dostali taky ven," doplnil Jelínkův kolega Josef Komžák.

 

Všechny tři děti policisté zachránili na poslední chvíli, žádné neutrpělo zranění. Byly ale v šoku, a tak se o ně postarala rodina Josefa Komžáka. Druhý zachránce Jakub Jelínek ještě stihl noční směnu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz