Pomáhat a chránit

Dívka s epilepsií do školy nedojela. Ležela v bezvědomí v autobusu

Sanitka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20.12. 2019 18:32
Téma:

V úterý odpoledne přišla na policejní oddělení v Karlových Varech – Rybářích vyděšená žena, která hledala svou dceru. Čtyřicetiletá matka policistům vysvětlila, že dívku naposledy viděla ráno, když odcházela do školy. Do té ale nedorazila. Holčička navíc dle slov matky trpí epilepsií.

Policisté neváhali a ihned se pustili do pátrání. Operačnímu důstojníkovi se podařilo lokalizovat dívčin telefon a zjistili tak, že se holčička zřejmě nachází v autobuse z Prahy do Karlových Varů.

"Službu konající policista dozorčí služby okamžitě provedl nezbytná šetření a poté díky pohotové práci operačního důstojníka, který provedl lokalizaci mobilního telefonu pohřešované, se zjistilo, že by se dívka mohla nacházet v autobuse," řekli policejní mluvčí Eva Valtová a Jakub Kopřiva.

 

Policejní hlídka autobus "odchytila" na zastávce v Karlových Varech a čekala, až všichni cestující vystoupí. Když mezi nimi dívka nebyla, vydali se prohledat autobus. V něm se jedna z cestujících snažila vzkřísit pohřešovanou dívku. Ta byla zřejmě po kolapsu v bezvědomí.

Policisté dívce okamžitě poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která si dívku převzala.
 

TN.cz