Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 9. 2018
Spojené státy americké

Policistka omylem zastřelila souseda. Teď přišla o práci!

Guygerová
Zdroj: Profimedia
Amber Guygerová.

Texaská policistka, která zastřelila souseda poté, co si spletla jeho byt se svým, byla zatčená pro podezření ze zabití. Dallaská policie ji také propustila ze svých řad.

O propuštění třicetileté Amber Guygerové rozhodla na pondělním slyšení náčelnice dallaské police Reneé Hallová. “Na základě nepřípustného chování byla zatčená pro zabití,“ stojí v oficiálním prohlášení policie. Guygerová nastoupila k policii v listopadu roku 2013.Guygerová je v současné době propuštěná z vězení na kauci a čeká na soud. Proti rozhodnutí o vyhazovu od policie se může odvolat.


Rozhodnutí přišlo po několika týdnech protestů, které organizovali pozůstalí po oběti střelby. “Neměla by být na výplatní pásce města,“ řekl podle portálu Vox právní zástupce pozůstalých Lee Merritt. Poukázal i na další případ, kdy tato policistka tasila zbraň a střílela. Po vyhazovu Guygerové volali i další aktivisté.

 


Šestadvacetiletý Botham Shem Jean zemřel ve čtvrtek 6. září. Guygerová se vracela domů po patnácti hodinách v práci. Zaparkovala ve špatné garáži, což se ukázalo jako osudová chyba.


Z garáže pokračovala do bytu. Dveře byly pootevřené. V bytě podle místopřísežného prohlášení uviděla “velkou siluetu“ člověka. Dle jejích slov osoba ignorovala její příkazy a tak začala střílet.


Jean pocházel z karibského ministátu Svatá Lucie. Pracoval pro poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers.

rod TN.cz