Benešovsko

Policistu při silniční kontrole srazilo auto! Skončil v nemocnici. VIDEO

Martin Klícha
Martin Klícha, Vladimír Hoť
Aktualizováno 20:57
1.4. 2021 13:42
Téma:

Běžná kontrola mohla dopadnout pro zasahujícího policistu na Benešovsku velmi špatně. Když se minulý týden snažil zastavit projíždějícího řidiče, vstoupil do vozovky, aby mu dal znamení. Auto ale nedobrzdilo a zasahujícího srazilo. Policista se naštěstí zranil jen lehce, nyní už je opět ve službě.

Nehoda se stala v pátek krátce před čtvrtou hodinou odpoledne na silnici 1/3 u odbočky na Čtyřkoly ve směru od Prahy na Tábor.

 

"Policista a vojáci prováděli kontroly v souvislosti s mimořádnými opatřeními. Při zastavování vozidla došlo k tomu, že řidič osobního auta policistu srazil," potvrdila mluvčí policie Vlasta Suchánková.

 

Záběry z nehody ukazují, že mělo auto v okamžiku nárazu ještě slušnou rychlost. Policista se na poslední chvíli snažil uskočit. Pak už mu na pomoc přiběhli zasahující kolegové a také řidič.

 

 

Zraněný byl převezen do benešovské nemocnice, kde podstoupil řadu vyšetření, žádné neprokázalo vážnější zranění. Policista byl následně propuštěn do domácího léčení, v současné chvíli je už ve službě.

 

"Šetřením nehody se zabývají dopravní policisté z Benešova," doplnila Suchánková.

TN.cz