netradiční zásah

Policisty na Vysočině zaměstnal uprchlík. U dálnice běhal pštros!

Téma:

Netradiční podívaná se naskytla řidičům, kteří ve čtvrtek dopoledne projížděli po dálnici D1. Kolem silnice totiž běhal pštros.

Policisté z Velkého Beranova na Vysočině zasahovali ve čtvrtek kolem půl desáté večer u hodně kuriózního případu. Někomu z chovatelů utekl pštros a pobíhal v blízkosti svodidel na 142. kilometru ve směru na Brno. Protože hrozilo, že vběhne do silnice, museli policisté jednat rychle.

 

Okamžitě kontaktovali chovatele pštrosů v blízkém okolí a snažili se co nejrychleji zajistit jeho odchyt. "Policisté na místě situaci vyhodnotili jako velmi vážné ohrožení provozu a snažili se zvíře odchytit vlastními silami, aby zabránili případné kolizi s projíždějícími vozidly," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Po chvíli se pštrosa skutečně podařilo chytit a udržet ho v bezpečném prostoru od dálnice. Zvířete se ujala záchranná stanice v Pavlově. Při zásahu nebyl zraněn ani pštros, ani nikdo z přítomných lidí.

 

 

GALERIE: Pštros u dálnice D1

1
/
6
Zdroj: Policie ČR Vysočina
Pštros u dálnice D1 - 6

 

Na Vysočině ale mají s útěkem exotických zvířat už zkušenosti. "Před několika lety jsme museli řešit odchyt klokana, který utekl chovatelce a pohyboval se kolem středových svodidel na dálnici D1," dodala Čírtková.

Související témata:
mom TN.cz