sledovaný případ

Policisty obžalované z brutální loupeže soud osvobodil!

Téma:

Tři policisté, kteří byli obviněni z brutálního loupežného přepadení a krádeže několika milionů korun na Karvinsku, jsou volní. Spolu s jejich komplici je dnes osvobodil olomoucký Vrchní soud. Neprokázalo se, že by čin spáchali.

Trojice mužů rozbíjí sekerou dveře domu podnikatele z Rychvaldu na Karvinsku. Na hlavách mají kukly, v rukou zbraně. Jeden muž hlídá venku... Podnikatele a družku zbili koncem listopadu 2011 a pak je i jejich malého syna spoutali kabelem. Z domu prý navíc ukradli tři miliony a šperky.

 

Po roce od loupeže končí v poutech policista Jiří Glac. "Jsem stoprocentně přesvědčený o tom, že to byl ten člověk," řekl předloni o policistovi Glacovi přepadený podnikatel Maroš Gajdošík.

 

 

Až po dvou a půl letech ukázal státní zástupce na další dva policisty a jejich komplice. Svědčily však proti nim víceméně jen pachové stopy. Krajský soud je proto osvobodil a vrchní soud v Olomouci dnes toto rozhodnutí potvrdil. "Podle našeho názoru není prokázáno, že trestnou činnost spáchali právě tito obžalovaní. Proto jsme se ztotožnili se závěry prvního stupně," uvedl Vladimír Lichnovský, mluvčí Vrchního soudu v Olomouci.

 

Nové stopy vedou podle soudu na Slovensko. Také státní zástupkyně připustila, že skutek mohl spáchat někdo jiný, nevyloučila však, že s nimi mohla čtveřice mužů spolupracovat. Obžalovaným hrozilo až dvanáctileté vězení, na své nevině trvali po celou dobu trestního řízení.

 

 

"Jsem rád, ale nevím, kdo mi tohle nahradí. Peníze to nenahradí, je to hlavně nápor na psychiku. Ztratil jsem veškeré ambice a ideály, co se týče českého státu," řekl po rozsudku Jiří Glac, hlavní obžalovaný a nyní už zproštěný obžaloby.

 

Státní zástupkyně ještě může podat dovolání k nejvyššímu soudu a zda se případ podaří vyřešit ukáže zřejmě až další vyšetřování kriminalistů.

tn.cz / gar