anketa ptali jsme se

Legalizace prostituce? Tohle si o nejstarším řemesle myslí Češi

Téma:

Ostrou debatu ve sněmovně vyvolal návrh zákona, který se chystá regulovat prostituci a tak ji vlastně nepřímo a částečně zlegalizovat. Nejstarší řemeslo by podle něj mělo být podnikáním. Je to dobrý nápad? Zeptali jsme se Čechů!

Někteří politici navrhují zákon, který by legalizoval prostituci. Lehké ženy nebo i muže by měl například vyhnat od škol a donutit projít lékařskou prohlídkou. Zákon má ale i řadu kritiků, podle nichž je v rozporu s mezinárodní dohodou o potírání prostituce. Co si ale o tomto zákonu myslí Češi? Vydali jsme se jich zeptat do ulic.

 

Anketa

Jste pro legalizaci prostituce?

Hlasovalo 6306 lidí.

 

Spousta oslovených lidí přiznává, že se nad touto problematikou nikdy nezamýšleli, a tak nevědí, jak odpovědět: "O tom jsem nepřemýšlela, neumím na to odpovědět," říká například oslovená paní. Jiní ale mají poměrně jasno: "Že by stát byl pasák, to je divné, ne?" podivuje se nad nápadem politiků jeden z pánů.

 

 

Někteří ale s návrhem zákona souhlasí: "Proč by na to někdo nemohl mít právo? Někomu to vadí, někomu ne, já jsem určitě pro," myslí si mladý muž. "Nevidím důvod, proč by to tak nemohlo být," říká další. "Myslím si, že v dnešní době legalizovat prostituci se nehodí do naší společnosti," tvrdí ale naopak další z oslovených žen. Všechny názory najdete ve videu v úvodu článku.

TN.cz