prezentace výsledků

Politici se chlubí na sociálních sítích, někdy je to pořádná ostuda

Ministr dopravy Dan Ťok se zřejmě snaží v poslední době více ukázat, na čem jeho resort pracuje. Začíná být totiž aktivnější na sociálních sítích. A z politiků není jediný, kdo se takto rád pochlubí.

Kdo nic nesdílí, vypadá, že nic nedělá. To vyčítal ministru dopravy před pár dny jeho stranický šéf. Na Twitteru je od té doby Dan Ťok aktivnější. I když sem tam něco sdílí dvakrát.

 

"S tím pan ministr souhlasil, že je dobré zopakovat to, že se opravdu bude ten obchvat u Českých Budějovic stavět," uvedl mluvčí ministerstva obrany Jakub Stadler.

 

Novinky ze svého resortu teď Dan Ťok zveřejňuje denně. Tempu svého šéfa ale pořád nestačí. Ten nasdílí pět až deset příspěvků.

 

"Já to vymyslím, Vláďa dostal za úkol napsat ten tweet o jednání a ten já potom schvaluju. A potom to moji kolegové zveřejní. Nejsem moc technicky nadaný," přiznal premiér Andrej Babiš.

 

Rekordmanem mezi poslanci je Lubomír Volný z SPD. Twitter si založil ani ne před 14 měsíci a nasdílet stačil už téměř devět tisíc příspěvků. Průměrně tedy jeden za hodinu.

 

 

Někteří ministři nemají osobní účet na Twitteru vůbec, někteří jich mají několik. Kromě oficiálního i falešné. Paradoxem je, že falešný profil ministra dopravy nasbíral během chvíle víc sledujících, než získal ten jeho oficiální.

 

Někdy ale i oficiální profil politiků může jako falešný působit, když se třeba dopustí faux pas. Vyprávět by mohla bývalá ministryně Karla Šlechtová, která na Twitteru sdílela fotku svého pudlíka na pietním místě, kam psi nesmějí.

 

Kdo není na sociální síti, jako by dnes nebyl. Tím se zřejmě řídí i expremiér Sobotka, který po odchodu z politiky veškeré své účty smazal.
 

Bára Divišová / klma tn.cz / TV Nova