Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

tragédie na silnicích

Polsko ochromila sněhová vánice. Při nehodách zemřelo šest lidí

Sněhová bouře
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Prudká sněhová bouře ohromila dopravu v centrálním Polsku, sněžení omezovalo viditelnost a silnice klouzaly. V rozmezí jen několika málo minut přišlo při dopravních nehodách o život šest lidí.

V úterý dopoledne ochromila sněhová bouře Polsko. Silný vítr doprovázel sníh a krupobití. Husté sněžení omezovalo viditelnost a povrch silnic byl extrémně kluzký.

 

Jak uvádí Norbert Cibor z provinčního policejního ředitelství v Radomě, došlo k celkem čtyřem vážným dopravním nehodám, při kterých přišlo o život šest lidí. Nehody se staly v rozmezí několika desítek minut.

 

Nejtragičtější nehoda se odehrála u Malawy, kde došlo k čelní srážce náklaďáku a osobního auta. To po nárazu vzplálo a v hořícím voze zahynuli všichni tři cestující. Ve stejnou dobu se u města Ostrów Mazowiecka srazil kamion s autobusem. O život přišel řidič autobusu a jeden z cestujících.


U města Ostrolenka přišla o život devětačtyřicetiletá žena, která nezvládla řízení, sjela ze silnice a narazila do stromu. U města Sochaczew pak srazil kamion čtrnáctiletou dívku. Ve vážném stavu byla letecky transportována do nemocnice ve Varšavě.

 

 

Kroupy a sníh padaly i v polském hlavním městě. Ve Varšavě nebylo kvůli hustému sněžení téměř vidět na cestu a v celém městě byly dopravní komplikace. Bouře postupuje ze severu dále na jih, policie v případě sněhové vánice doporučuje, aby řidiči raději sjeli na nejbližší parkoviště. "Nezastavujte u krajnic a neriskujte," apeluje Cibor.

mj TN.cz