bezpečnostní opatření

Polsko otevřelo své hranice, cesta zpět do Česka je ale stále složitá

Kontrola na polských hranicích
Zdroj: Profimedia
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 13. 6. 2020
Téma:

I když Polsko od soboty zrušilo hraniční kontroly s Českem, neznamená to, že se můžou Češi volně pohybovat tam a zpět. Stále totiž platí, že lidé při příjezdu z Polska potřebují negativní test na Covid-19. Jinak je čeká karanténa. Policisté informovali, že budou testy i nadále vyžadovat, kontroly budou namátkové.

Velká většina zemí Evropské unie otevírá hranice, výjimkou není ani Polsko, které v sobotu zrušilo kontroly na hranicích s Českem. Lidé už se těšili, až se potkají s příbuznými či například vyjedou na výlet, situace je ale složitější, než se na první pohled zdá.

 

Dostat se do Polska z Česka není nejmenší problém, situace je ale složitější, když se chce člověk vrátit. U nás se totiž podmínky rozvolní až v pondělí, do té doby platí, že musí lidé při návratu předložit negativní test na Covid-19, jinak je čeká karanténa.

 

Policisté oznámili, že budou i nadále dodržování bezpečnostních opatření vyžadovat, testy budou kontrolovat namátkově.

 

 

"V praxi to znamená, že ani o tomto víkendu se podmínky pro vstup do České republiky z Polské republiky nemění. Až do 14. června 2020 do 23:59 hod. musí tedy kdokoliv, kdo nespadá do výjimek vymezených tímto opatřením, při vstupu do České republiky předložit platný test na COVID-19 nebo podstoupit karanténu," vysvětlil mluvčí policie Ondřej Moravčík.

TN.cz