Nadace Dobrý anděl

Pomáháme už 6 let! Na podzim přibylo 8 tisíc Dobrých andělů

Téma:

Televize Nova už šest let pomáhá nemocným dětem a jejich rodičům. Nadace Dobrý anděl finančně pomáhá i osmi rodinám, jejichž příběhy jsme vám představili během uplynulých dvou měsíců. A i díky divákům televize Nova a jejich peněžním darům se rodinám s těžkým osudem bojuje o trochu lehčeji.

Na konci loňského roku navštívily štáby TV Nova osm rodin. Rodin, kterým se ze dne na den změnil život. Přišla zákeřná nemoc. Televize vám ukázala třeba malou Amálku, osmiletého Honzu, nebo statečného bojovníka Káju.

 

Desetiletý chlapec bojuje s leukémií. "Byl to jeden z nejhorších dnů a ještě horší byl ten další, kdy jsem měla narozeniny, a řekli mi Kájovu diagnózu," vzpomíná jeho maminka Hana Staňková.

 

"Více než osm tisíc diváků se rozhodlo stát se Dobrými anděly a v průběhu října, listopadu a prosince začali pomáhat," prozradil spoluzakladatel nadace Dobrý anděl Petr Sýkora.

 

Nadace za dobu své existence pomohla už tisícům rodin a přerozdělila téměř 839 milionů korun. "Tentokrát jsme měli trochu náročnější ambici, trochu větší ambici, protože jsme ukazovali i příběhy rodin, kde dítě trpí i jiným, vážným onemocněním, než je onkologické onemocnění," dodává Sýkora.

 

 

Pomocná andělská ruka podržela i šestiletou Adélku. Ta trpí vážnou metabolickou poruchou. Sama se nenají, bez pomoci nechodí - její existence je plně odkázána na rodinu.

 

"Dneska už druhým rokem dostáváme příspěvky od Dobrých andělů, za což jsme teda hrozně vděční, moc děkujeme všem andílků," chválí Renata Ryšlinková, maminka malé Amálky, která trpí CDF syndromem.

 

 

 

S vážnou vývojovou vadou mozku bojuje rodina malého Danečka. "Chceme hlavně poděkovat všem dobrým andělům, za to, že pomáhají, že to vlastně má smysl," vzkazuje jeho maminka Lenka Benešová.

 

Dobrým andělem se můžete stát i vy, stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz. Vámi věnovaná částka bude rodinám poslána do posledního haléře a může pomoci změnit jejich těžký osud.

Související témata:
vbo, Klára Pospíšilová TN.cz