Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

sbírka woodoo

Pomáhat je snadné! Ležící pacienti už nebudou koukat na bílý strop

Vojtaano
Zdroj: Pepa Horák
Jedním z hlavních hřebů bylo vystoupení Vojtaana

Pomáhat je snadné. Dokazuje to skupina přátel z pražského Žižkova, která zorganizovala malý koncert spojený s módní přehlídkou a aukcí obrázků. Výtěžek celé akce šel na konto Domova pro osoby se zdravotním postižením v Sulické ulici v Praze.

Když se pár přátel rozhodne udělat dobrou věc, je to evidentně snazší, než by si většina lidí myslela. Přesně tohle si řekla skupina přátel a v žižkovském baru Woodoo uspořádali koncert a sbírku pro klienty Domova se zdravotním postižením.

 

Během koncertu Vojtaana, módní přehlídky a aukce obrazů se podařilo vybrat neskutečných 25 300 korun. Peníze putují jako finanční dar na konto Domova Sulická, konkrétně budou použity pro oddělení ležících pacientů.

 

 

Z akce se stává už tradice, o čemž svědčí fakt, že je o ni stále větší zájem. "Sbírka „WooDoo“ letos proběhla už po čtvrté. Každý rok jsme akci pořádali s konkrétním záměrem. První ročník si vzal za úkol přispět na speciální hygienické křeslo, které klientům umožnilo komfortnější přístup do sprchy. V dalším roce jsme pěti klientům přispěli na cestu k moři. Třetí rok jsme sbírku cílili opět na cesty – zaplatili jsme uživatelům dopravu na dovolené po Čechách – týkalo se to deseti lidí. I letos jsme se rozhodli podpořit domácnost ze Sulické, kde žije 18 uživatelů s velmi vysokou mírou potřebné podpory, (což znamená, že zde žijí klienti, kteří nepřijímají potravu běžným podáním, ale přes speciální sondu do žaludku, s problémy s verbální komunikací, imobilní – trvale upoutaní na lůžko, inkontinentní, apod.). Chtěli jsme sehnat finanční prostředky k tomu, abychom mohli vyzdobit pokoje klientů tak, aby kolem sebe neměli jen bílé stropy – chceme jim poskytnout barevné, pestré, podnětné prostředí – díky svému postižení totiž mnozí z nich hledí každý den, každý večer do holého stropu,“ říká za organizátory akce Bára Kohoutová z Domova Sulická.

 

 

Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická je pobytová sociální služba, jež působí v pražské Krči. Jedná se o příspěvkovou organizaci magistrátu hlavního města Prahy. Je to služba, jejíž kapacita je 151 klientů s mentálním či kombinovaným postižením.

hru TN.cz