Pardubický kraj

Pomohl školákovi k alkoholu. Ten namol opilý zůstal ležet na ulici

Dítě s flaškou
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
26.2. 2020 15:15
Téma:

Pro svého ani ne 15letého kamaráda nakoupil alkohol 18letý mladík z Pardubicka. Školáka dvě piva a "sedmička" vína málem stály zdraví. Našli ho náhodní svědci ležet na zemi v jedné z ulic městečka Horní Jelení na Pardubicku.

K policistům se případ z konce ledna dostal díky svědkovi, který opilého školáka našel. Ani jeden z účastníků alkoholového dýchánku se k provinění zprvu nepřiznal.

 

Kdo školákovi alkohol podal, nebylo podle policie úplně zřejmé. Vyšetřování nakonec ukázalo na jeho 18letého kamaráda, který se policistům nakonec přiznal, že svému o několik let mladšímu kamarádovi pivo a víno dal.

 

 

Vypití takového množství alkoholu mladíkovo tělo nezvládlo a musel být předán do péče lékařům. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili dvě promile alkoholu v dechu.

 

"Osmnáctiletému muži nyní za trestný čin podání alkoholu dítěti v případě uznání viny hrozí až jeden rok ve vězení," řekla policejní mluvčí Eva Maturová s tím, že obvinění proti němu zatím nepadlo.

 

 

"Tento skutek může být varovným případem pro mládež, která by měla v úmyslu "pomoct" dětem získat jakékoliv alkoholické nápoje. V tuto chvíli to pro všechny může vypadat jako prima zábava, ale následky a právní postihy, které z toho plynou, už tak veselé nejsou," dodala Maturová.

 

Prodejci často vůbec neřeší, jestli bude alkohol pít dítě nebo dospělý. Podívejte se na reportáž TV NOVA:

TN.cz