Nesvéprávný muž

Nesvéprávný Čenda byl nezvěstný den, pátrání je u konce

Policie vyšetřuje v lese - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Děčínští policisté žádali veřejnost o pomoc s pátráním po muži ze Šluknova. Osmatřicetiletý Čeněk R. odešel v sobotu kolem poledne z chráněného bydlení v Šluknově. Muž je podle policistů nesvéprávný a nedokáže se orientovat v čase ani v prostoru.

Pátrání skončilo v neděli odpoledne. Pohřešovaného podle všeho vystopoval speciálně vycvičený pes. Není jasné, v jakém byl pohřešovaný stavu.

 

Čeněk odešel z chráněného bydlení ve Šluknově kolem sobotního poledne. Policisté zjistili, že byl naposledy spatřen zhruba v půl čtvrté na silnici ze Šluknova na obec Rožany, které pokračuje dále do Německa.

 

"Od té doby o tomto muži nemáme žádnou informaci. Pohřešovaný je nesvéprávný, bez orientace v čase a prostoru. Pro své okolí není nebezpečný," uvedla mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

 

Čeněk měří přibližně 170 až 175 centimetrů. Je střední postavy, má krátké černé rozcuchané vlasy a hnědočerné oči. Když odcházel z domova, měl na sobě fialovou bundu a černé tepláky. Na zádech pak měl černý batoh.

 

 

"Policisté žádají občany a případné svědky, kteří muže zahlédli či mají informace, jež by mohly pomoci pohřešovaného vypátrat, nechť se obrátí na nejbližší policejní služebnu nebo na tísňovou linku 158," vyzvala Hyšplerová.

vbo TN.cz