Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nenávist ke kočkám

Pomozte je vymýtit! Petice žádá, aby vláda zakázala chovat kočky

Mazlení s kočkou
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Netradiční petice dorazila v minulých týdnech britské vládě. Nespokojený občan žádá, aby v městečku Sawtry na východě Anglie zakázala chovat kočky. Autor petice je dokonce označuje za "nechtěné škůdce, kteří se přemnožili".

Asi velká nenávist ke kočkám vedla obyvatele šestitisícového městečka Sawtry v hrabství Cambridgeshire na východě Anglie k sepsání petice, v níž žádá britskou vládu, aby chov koček v jeho obci zakázala zákonem.

 

"Nevinná obec Sawtry", jak autor petice své bydliště nazývá, teď zažívá "drastický nárůst určitých nechtěných škůdců. Samozřejmě mluvím o kočkách," napsal v petici její autor.

 

"Chci, aby vlastnictví těchto zvířat v obci bylo ilegální, abychom je konečně vymýtili," přeje si podle webu Cambridge News autor petice.

 

 

Bohužel pro autora petice a naštěstí pro všechny milovníky koček, kteří v Sawtry žijí, se britská vláda peticí odmítla zabývat.

 

V odůvodnění uvedla, že parlament mu s místní populací koček prostě nemůže pomoci. Vláda jej odkázala, aby svůj problém zkusil přednést místní samosprávě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká je v Česku neoblíbenější kočka? Na exotiku si nepotrpíme
Co dělají kočky, když nejsme doma?

vbo TN.cz