Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2018 08:20
policejní pátrání

Mirka a Matej jsou v pořádku! Pohřešovaný pár našli policisté

Zdroj: TV Nova

Dva dny pátrali policisté po třináctileté Mirce z Vysočiny. Dívku viděli naposledy ve středu ráno, když vyrazila do školy. Tam ale nepřišla. Ve čtvrtek po ní policisté vyhlásili pátrání. Měla být ve společnosti patnáctiletého Slováka Mateje. Policisté se obávali, že by si mladí partneři mohli chtít ublížit.

"Pohřešovaná třináctiletá dívka a chlapec byli dnes vypátrání. Jsou v pořádku," uvedla mluvčí policistů kraje Vysočina Jana Kroutilová. Její slovenští kolegové upřesnili na facebooku, že se dvojice našla v Havlíčkově Brodě.

 

Mirku rodina viděla naposledy ve středu kolem sedmé hodiny ráno, když vyrazila z domova do školy. "Měla oblečenou mikinu černé barvy s nápisem Iron Man, kalhoty černé barvy a botasky černo-fialové barvy. Při sobě dívka měla školní batoh černo fialové barvy," uvedla policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

 

Policisté žádali všechny, kteří by věděli, kde se dívka zdržuje, aby se obrátili na linku 158. Upozorňovali, že dívka mohla cestovat stopem.

 

Po dívce pátrali také slovenští policisté, podle kterých se měla zdržovat ve společnosti patnáctiletého Mateje z Povážské Bystrice. "Mohou být spolu a mohou mít sebevražedné sklony," upozorňují slovenští policisté na Facebooku.

 

 

Po Mirce už policisté jednou letos pátrali. Z Vysočiny tehdy vyrazila za kamarádem do Tachova, pak zmizela a několik dní byla nezvěstná. Policistům se ji ale podařilo vypátrat.

vbo TN.cz