otřesné chování

Pomozte najít grázla v SUV! Dal pejska do tašky a pověsil ho v lese

Pes v tašce na stromě
Zdroj: facebook, Lucie Mařasová
Pejska někdo pověsil na větev a ujel
Téma:

V lese v Poděbradech našli na stromě šokující "balíček" - někdo strčil štěně jezevčíka do tašky z Kauflandu a pověsil ho na větev. Muž měl poté odjet v černém SUV nebo pickupu a nebohé zvíře v lese nechal.

Otřesný nález v úterý čekal lidi v lese v Poděbradech. "Právě k nám do lesa někdo zcela bezpáteřní pověsil na větev plačící bezmocný "dáreček" a utekl," napsala Lucie M. na facebooku, kde sdílela fotky bezmocného mláděte jezevčíka.

 

Pejska někdo strčil do látkové tašky z Kauflandu, ze které mu koukala jenom hlavička. Osud pejska nálezcům nebyl lhostejný a ihned kontaktovali městskou policii, která si pro malého jezevčíka přijela. "V 19:20 jsem obdrželi oznámení. Hlídka jela na místo - pejska jsme převzali a předali útulku v Poděbradech," řekl pro TN.cz velitel strážníků Miloš Dlabal.

 

"Pokud byste snad pejska poznali a věděli, komu patřil, určitě se ozvěte. Policii prosím volejte pouze v případě, že byste věděli, komu původně patřil, aby byl dotyčný náležitě potrestán," napsala Lucie M. Muž měl podle jejího popisu zhruba 180 cm, byl hubený, měl kšiltovku, zřejmě tmavé vlasy a odjel z místa v černém autě - SUV anebo pickupu.

 

 

"Pejska našel můj přítel. Byl na zahradě a slyšel z lesa "psí pláč" a pak viděl utíkat muže, který nasedl do auta u cesty a ujel. Pes stále naříkal, tak se přítel šel do lesa podívat, až pak ho našel," sdělila TN.cz Lucie M.

 

Příběh jezevčíka zasáhl mnoho lidí - během necelého dne příspěvek získal téměř 10 tisíc sdílení. Podle Lucie už pejsek v útulku není. "Teď už je v dočasné péči a má přislíbený nový domov. Jen mně se na příspěvek ozvaly desítky zájemců z celé republiky," řekla.

 

"Je to ve své podstatě šťastný pes a částečně i jeho příběh mu otevřel cestu ke šťastnému životu. Což většina "tiše" odložených psů bohužel/bohudík nemá," dodala Lucie.

sei TN.cz