nastražené výbušniny

Pomsta mrtvého muže? Porýní obchází strach po dvou explozích

Téma:

Německo obchází strach po několika explozích, při kterých zatím zemřel jeden člověk a další dva lidé unikli smrti o vlásek. Policie z útoků podezřívá 59letého zahradního architekta, který podle všeho sám sebe otrávil. Policisté proto varují všechny, kdo měli s podezřelým spory, aby se měli na pozoru, jelikož před svou smrtí mohl nastražit další výbušné pasti.

Případ plný záhad vyšetřují policisté v německé spolkové zemi Porýní-Falc. V neděli v Ottenbergu vybuchl krb, při explozi se zranila žena a její teprve čtyřletá dcerka. Podle policie ale nešlo o náhodu, v krbu explodovala nastražená výbušnina uschovaná v polenu, uvádí agentura Enex.

 

Obě zraněné skončily s lehkými zraněními v nemocnici, takové štěstí ale neměl doktor, kterému v pátek před ordinací ve vesnici Enkenbach-Alsebnorn také vybuchla nastražená výbušnina. Muž zemřel na místě.

 

Policisté ve spojitosti s výbuchem vyšetřují zahradního architekta Bernharda Graumanna, kterého stejný den nalezli mrtvého v jeho domě. Vyšetřování ukázalo, že se muž sám otrávil.

 

"Byl tak trochu divný. Vždy jezdil na rytířské festivaly, dokonce vlastnil rytířskou zbroj. Měl povolení na práci s výbušninami," popsal soused Graumanna Siegfried Sczech. Podle něj měl Graumann zbraně i výbušniny, vše ale bylo legální, uvádí Enex.

 

 

Lidé popisují Graumanna jako prchlivého. V osmdesátých letech vystřelil po svém rivalovi, za což skončil ve vězení. S mrtvým lékařem se měl před útokem pohádat, stejně tak měl problémy s rodinou, které explodovalo poleno v krbu.

 

Nemusí ale být jediní. Policie netuší, zda Graumann nenastražil další výbušniny. Lidé, kteří měli se zahradním architektem problémy, se proto mají obrátit na policii.

 

V úterý policisté vyjížděli k dalšímu podezřelému předmětu, dokonce se měla ozvat exploze. Ukázalo se, že nešlo o výbušninu, předmět byl neškodný. Výbuch měl být nakonec sonický třesk od letadla. Pomsta mrtvého zahradního architekta ale dál všechny děsí.
 

klma TN.cz