Prozkoumejte nejstarší město Nového světa!

puerto plata
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Máte rádi dovolené, na kterých se dozvíte také něco o historii a dřívější kultuře země? V tom případě si Dominikánskou republiku přímo zamilujete. Navštívit byste měli zejména města Santo Domingo a Puerto Plata, pochlubit se můžou nejenom zachovalými viktoriánskými a koloniálními památkami, ale také celou řadou muzeí a také kulturních akcí.

Milovníci historie a kultury by neměli při návštěvě Dominikánské republiky vynechat zejména hlavní město Santo Domingo. Založil ho v roce 1496 bratr slavného objevitele Kryštofa Kolumba Bartoloměj. Město se tak stalo reprezentačním sídlem španělského královského dvora a nejstarším městem v Karibiku.

 


Vydejte se do Koloniální zóny, která je od roku 1990 zapsaná v Seznamu památek UNESCO. Tuto historickou čtvrť proplétají úzké uličky plné architektonických skvostů 16. až 20. století. Za prohlídku stojí zejména palác Alcázar de Colón, ve kterém žil syn Kryštofa Kolumba Diego, katedrála Primada de Américas, první univerzita a první nemocnice Nového světa nebo Museo de las Casas Reales.


Pokud vyrazíte do Santo Dominga i s malými dětmi, jistě oceníte vláček Chu Chu Colonial, který vás za 45 minut proveze celou historickou částí a vaše nohy tak budou moci nabírat síly na objevování dalších městských zákoutí. Zavítejte také do uliček ve čtvrti Las Damas, které jsou plné restaurací, kaváren a obchůdků se suvenýry, kde si můžete pořídit něco na památku.


Zastávku si udělejte i v dalším kulturně bohatém městě – Puerto Plata, které se může pochlubit největším počtem zachovalých viktoriánských domů v Karibiku. Určitě navštivte také Muzeum jantaru, ve kterém jsou k vidění nejstarší jantarové fosilie na světě, nebo jednu z nejstarších koloniálních pevností Karibiku San Felipe, pocházející z roku 1577.

 

sik TN.cz