NÁSLEDKY SABINY

Lidé v Rohozné narychlo opravují střechy. Děsí je blížící se Victorie

David Pik
David Pik
Aktualizováno 14.2. 2020 14:07
Téma:

Po vichřici Sabina by už měly být všude obnoveny dodávky elektrické energie. Hlavně v jižních Čechách a na Olomoucku ale energetici budou ještě týdny opravovat porušené trakční vedení. Odstraňování škod probíhá i v Rohozné na Jihlavsku, kde vichr poničil 50 střech.

Už čtvrtý den v Rohozné bojují s následky vichřice. Paní Bezděkovská má část střechy opravenou. "Říkali, že přijde další vítr o víkendu," bojí se žena. Dalšímu obyvateli, panu Perničkovi vítr odnesl střechu celou a do domu mu napršelo. Opravy budou trvat asi ještě dva týdny.

 

Řemeslníci se do obce sjíždějí ze širokého okolí, někteří dokonce pomáhají zadarmo. "Někdo už je na konci svých sil, jsou tady i lidé, kteří pomáhají, například dobrovolní hasiči jsou tady opravdu od pondělka," řekla starostka Rohozné Štěpánka Šteflová (Nezávislí).

 

 

"Řemeslníci jsou bezvadní a šikovní, kvůli nám zrušili zakázku," dodala Bezděkovská. Někteří poškození své domy nemají pojištěné. Pomoc jim už nabídly desítky obyčejných lidí, obcí, firem i organizací z celé země, také krajští zastupitelé.

 

Šlo by nejméně o stovky tisíc korun na opravy obecního majetku. Pro soukromé osoby se připravuje sbírka. Veřejnou sbírku v Rohozné spustí, když všechno dobře půjde, už příští úterý.

rod TN.cz