letecké zákony

Ponížení v letadle: Žena musela sedět 13 hodin ve vlastní moči

Letadlo British Airways
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ohromného ponížení se dostalo seniorce z Británie (87). Při letu z Los Angeles do Londýna byl odlet letadla výrazně zpožděn, Kocharik Tsamouzianová si potřebovala odskočit, to jí ale stevardky zakázaly a seniorka se po hodině a půl čekání na vzletové dráze pomočila a následně seděla 13 hodin v mokrém oblečení, uvádí portál Dailymail.

Paní Tsamouzianová při cestě do Londýna z Los Angeles potřebovala krátce po příchodu na palubu letadla na malou. Z bezpečnostních důvodů jí to ale stevardky nemohly umožnit. Zatímco naléhala na zaměstnance, jeden z nich jí dokonce zablokoval cestu v uličce, uvádí portál Dailymail.

 

Let společnosti British Airway byl těsně před odletem opožděn o neuvěřitelných 90 minut, nelze se tak divit, že se seniorka nakonec pomočila. Protože neměla věci na převlečení, strávila 13 hodin v mokru a slzách.

 

Když jí její dcera Aida Behrooziová vyzvedávala na letišti, všimla si, že její matka přichází v slzách. "Byla jsem vzteky bez sebe. Ptala se stevardek několikrát, jestli může jít na záchod, ale ony ji tam z bezpečnostních důvodů nepustily," přiblížila okamžiky po dosednutí letadla Behrooziová portálu Dailymail.

 

Podle ní letecká společnost od incidentu, ke kterému došlo na konci minulého roku, dosud nenabídla žádné odškodnění a ani se za své jednání neomluvila. Mluvčí společnosti British Airways portálu Mirror potvrdila, že je s Tsamouzianovou v kontaktu a dodala: "Naše trénovaná posádka se snaží poskytnout zákazníkům maximální komfort, ale bezpečnostní pravidla Civilního úřadu pro letectví stanovují, že každý musí zůstat sedět se zapnutými pásy, jakmile se dá letadlo jednou do pohybu."

 

 

Společnost v poslední době čelí celé řadě stížností. Například jí hrozí pokuta za to, že zpozdila let o hodinu a půl kvůli nedostatku toaletního papíru na palubě letadla. Díky tomu se zpáteční let zpozdil o 5 hodin.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Učitelka nechtěla studentku pustit o hodině na záchod! Dívka za to vysoudila astronomickou částku

Letadlo s 50 lidmi muselo nouzově přistát na pěně

klma TN.cz