šestiletá holčička

Popáleniny z tábora: Natálka zůstává v nemocnici! Případ stále řeší policie

Pomoc pro Natálku
Zdroj: facebook, Pomáháme Natálce zpět do života
Jan Pánik
Jan Pánik
Publikováno 10. 10. 2019
Téma:

Rodiče a příbuzní malé Natálky hned tak nezapomenou na srpnový příměstský tábor v Rokycanech na Plzeňsku. Při chemickém pokusu se poranily tři děti včetně šestileté holčičky, která utrpěla vážné popáleniny. V umělém spánku musela být převezena do nemocnice, kde stále leží. Kdo je za tragédii zodpovědný, stále prověřují kriminalisté.

V pátek 23. srpna měly instruktorky na příměstském táboře v Rokycanech na Plzeňsku ukazovat dětem chemický pokus, takzvaného faraonova hada. Během toho se popálily tři děti. Dvě z nich ošetřili lékaři na místě, šestiletou Natálku museli transportovat letecky do nemocnice. Holčička byla v umělém spánku.

 

"Natálka utrpěla vážné popáleniny na 43 procentech těla, a to stupně II.B a na více jak 20 procentech těla tyto popáleniny dosahují života ohrožujícího třetího stupně," informovali na začátku září příbuzní holčičky na facebookové stránce.

 

Holčička má za sebou několik operací, ta poslední se týkala transplantace kůže na dvě místa, kde pokožka chyběla. Na konci září také lékaři malou Natálku přesunuli z JIPky na běžné dětské oddělení, kde stále zůstává. 

 

 

"Natálka má momentálně velké problémy s pohyblivostí pravé ruky, která byla zasažena hlubokým popálením. Prsty neposlouchají a nefungují. Věříme, že jen díky správné, profesionální rehabilitaci, bude moci Natálka ruku v budoucnu opět plně používat," doplnili minulý týden příbuzní. 

 

Policisté zatím nikoho neobvinili. "Vše je stále předmětem prověřování," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Hana Kroftová. Některým lidem proto vadí, že instruktorky, které údajně na táboře předváděly pokus, stále pracují s dětmi v centru volného času Mozaika v Rokycanech. "Zůstává mi rozum stát nad tím, jak může taková osoba dál vykonávat tuto činnost," napsala jedna z naštvaných žen.

 

Pokud chcete pomoci Natálce, můžete přispívat na transparentním účtu č. 4100329063/0800. Více se můžete dozvědět na webových stránkách České spořitelny. Dosud se podařilo vybrat téměř dva miliony korun.

 

Příměstské tábory nepodléhají žádné kontrole úřadů. Pusťte si reportáž TV Nova:

TN.cz