živá pochodeň

Popálený muž je v kritickém stavu. Policie žádá lidi o pomoc

Téma:

Čtyřiapadesátiletý muž, který se v pátek na Václavském náměstí polil hořlavinou a zapálil, je v kritickém stavu. Policie žádá případné svědky o pomoc s objasněním toho, co přesně se v centru Prahy stalo.

Čtyřiapadesátiletý muž, který se v pátek odpoledne na Václavském náměstí polil hořlavinou a zapálil se, zůstává v kritickém stavu. Leží ve Fakultní nemocnici ve Vinohradech a bojuje o život.

 

Podle mluvčí nemocnice Jany Roubalové se v příštích dnech neočekává žádná změna. "Prognóza je na příštích 72 hodin stejná. Muž je ve vážném stavu," uvedla mluvčí nemocnice.

 

Do nemocnice byl muž dopraven s popáleninami na 30 % těla. Podle záchranářů, kteří na místě zasahovali, mu oheň popálil obličej a ruce. Muže proto uvedli do umělého spánku a dali mu umělou plicní ventilaci.

 

 

Identitu muže policie nezveřejnila a motiv jeho činu stále zůstává zahalen tajemstvím. Policie předběžně vyloučila, že by se jednalo o nějakou formu protestu. "Prvotní informace tomu nenasvědčují," uvedla mluvčí policie Andrea Zoulová.

 

Znáte muže, který se na Václavském náměstí zapálil? Pomozte nám objasnit, co se stalo. Kontaktujte TN.cz prostřednictvím e-mailu nebo nám napište do zpráv na našem facebooku.

 

Případ si převzali kriminalisté a žádají veřejnost o pomoc při objasňování události. "Pro další průběh vyšetřování jsou naprosto klíčové záběry z městského kamerového systému a samozřejmě očitá svědectví, zejména osob, které se snažily muže uhasit a poskytnout mu neodkladnou pomoc. Pokud se tito svědci dosud policistům nepřihlásili, nechť tak učiní v nejbližší době prostřednictvím tísňové linky 158," vyzvala případné svědky mluvčí policie.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o páteční události na Václavském náměstí:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sei TN.cz