HÁDKY O POPELNICI

Muž měl sousedce kvůli sporu o popelnici nafackovat, vše řeší policie

Popelnice
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto.
Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
19.12. 2020 5:53
Téma:

Advent nemusí být jen ve znamení poklidného rozjímání a očekávání vánočních svátků. Sousedský spor o popelnici před domem v Písku vyústil tento týden v nafackování a případ teď musí řešit dokonce kriminálka.

Období mezi třetí a čtvrtou adventní nedělí si manželský pár z rodinného domku v Písku asi představoval jinak. Ve středu 16. prosince vpodvečer jim zatelefonoval mladší, 57letý soused, prý vyhrožoval a urážel, protože mu vadí, kam na ulici stavějí svou popelnici. Následující den dopoledne jeho slovní výpady pokračovaly, ale nezůstalo jen u nich. Ženě ze sousedství údajně i vlepil facku.

 

"Je to zřejmě dlouhodobý spor, který se teď vyhrotil. Podezřelému nevyhovuje umístění popelnice, kterou užívá dvojice žijící v protějším domě,“ přiblížila adventní konflikt Kamila Čuřínová Ingrišová, mluvčí písecké policie. Ta obvykle sousedské spory neřeší, drobné přestupky zpravidla vyřizují strážníci.

 

 

"Ale tady to vyústilo ve vyhrožování a ve fyzické napadení, proto se tím musela zabývat i kriminální policie,“ upřesnila mluvčí pro TN.cz. Poškozená žena měla podle ní po napadení rozbité brýle a vyhledala i ošetření u lékaře.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz