policejní zásah

Fotbalisté slavili před hospodou po zavíračce, přijeli na ně těžkooděnci

Zásah policistů před pivnicí v Ostravě-Zábřehu - 6
Zdroj: Ostravský Zábřeh
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 20. 7. 2020
Téma:

Velký policejní zásah ukončil popíjení členů amatérského fotbalového klubu v Ostravě. Padesátku slavících fotbalistů přijely rozehnat desítky těžkooděnců. Lidé se ptají, jestli byl takový zákrok přiměřený a nezbytný.

Ostravský Zábřeh zažil v sobotu večer velké policejní manévry. V místní pivnici Assed slavila výročí skupina amatérských fotbalistů, ti byli nuceni po 23. hodině pivnici opustit a rozhodli se tedy pokračovat v oslavách před hospodou.

 

Na místo ale po chvíli přijelo několik desítek policejních jednotek, včetně těžkooděnců a psovodů, kteří oslavující rozehnali. Na internetu se okamžitě strhla velká diskuze, zda byl policejní zásah adekvátní.

 

Byli jste na místě? Máte fotky, video nebo svědectví z této události? Ozvěte se na nám na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

"Něco takového jsem ještě neviděl, u restaurace jsem napočítal sedmadvacet policejních aut, přijeli těžkooděnci, policisté se psy, městští strážníci. Bylo tu přes sto policistů,“ popsal policejní zásah, jeden ze svědků.

 

 

"Prý na polici nahlásili, že tam má někdo zbraň, ale i tak 27 aut je moc,“ zní jeden z komentářů na facebooku.

 

"Přijali jsme oznámení, že větší počet lidí před pivnicí ruší noční klid a dělá výtržnosti. Zjistilo se, že dotyční jsou naštvaní, že museli pivnici už opustit, takže venku dělali kravál, žádná zbraň ale nahlášena nebyla,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

 

"Byl to nejkrásnější narozeninový konvoj, policejní majáčky místo svíček na dortu. Nemluvě o tom, že tady byl opravdu klid, běžná zábava. Z postele mě vytáhly až služební hafani svým štěkotem," zní další z komentářů.

 

 

Událost objasnil redakci TN.cz také zástupce fotbalového klubu Ostravský Zábřeh, který však nechtěl být jmenován. "Kvůli opatřením v kraji jsme museli oslavy kolem 23. hodiny ukončit a opustit pivnici. Proto jsme ještě chvíli pokračovali v popíjení před ní. Přiznávám, že jsme dělali asi větší hluk, ale nejsme žádní chuligáni," popsal.

 

Anketa

Myslíte si, že byl policejní zásah adekvátní?

Hlasovalo 76 lidí.

 

Podle informací nakonec policisté nikoho nezadrželi, ale pouze dohlídli, aby slavící fotbalisté svou oslavu rozpustili.

 

"Nevěděli jsme, co nás na místě čeká. Nahlášeno bylo několik desítek osob konající výtržnosti, nemohli jsme tam poslat pouze jednu hlídku. Počet zasahujících jednotek byl naprosto adekvátní,“ dodala Viačková.

 

GALERIE: Zásah policistů před pivnicí v Ostravě-Zábřehu

1
/
10
Zdroj: Ostravský Zábřeh
Zásah policistů před pivnicí v Ostravě-Zábřehu - 13

TN.cz