Koronavirus

Poplach kvůli kyslíku. Do nemocnice v Domažlicích ho dovážely sanitky

Téma:

Kyslíkový poplach zažila v neděli večer Domažlická nemocnice. Hrozil jeho nedostatek, kyslíkové láhve vozily i sanitky z dalších míst Plzeňského kraje. Nemocnice to zdůvodnila velkým nárůstem covidových pacientů během víkendu.

Napjatá situace se vyhrotila před 20. hodinou. K nemocnici v Domažlicích se začala sjíždět sanitní i transportní zdravotnická vozidla s kyslíkovými lahvemi i dýchacími přístroji.

 

“Z důvodu značného víkendového nárůstu počtu hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid a z toho plynoucího extrémního nárůstu spotřeby kyslíku přistoupila Domažlická nemocnice k mimořádnému závozu tohoto léčiva,“ vysvětlil mluvčí společnosti Nemocnice Plzeňského kraje, pod kterou domažlické zařízení spadá, Jiří Kokoška.

 

 

Kromě této dodávky zapůjčily záložní kyslíkové láhve nemocnice ze Stodu a Klatov, kde není tak vysoký počet hospitalizovaných, a také Záchranná služba Plzeňského kraje.

 

V Domažlické nemocnici leží s koronavirem desítky pacientů. Podle informací TV Nova nebylo zpočátku vyloučeno, že jich deset až dvacet budou muset záchranáři narychlo převézt do jiných nemocnic. To zřejmě nakonec nebylo nutné.

 

 

Kolem 22. hodiny byl nedostatek kyslíku zažehnán, šrumec s tím spojený ustal a nemocnice už žila obvyklým životem těchto náročných dní.

 

mch TN.cz