Zásah hasičů

Obálka s neznámou látkou! Poplach na ministerstvu zdravotnictví

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
26.10. 2020 10:02
Téma:

Šok zažili v pondělí ráno pracovníci ministerstva zdravotnictví. Do budovy dorazili policisté a hasiči spolu s chemiky. Někdo totiž zanesl na tamní podatelnu obálku s výhrůžným dopisem a neznámou látkou. Policisté podle informací policejního prezidia evakuovali několik lidí.

Na pražském Palackého náměstí, kde sídlí ministerstvo zdravotnictví, bylo v pondělí kolem deváté hodiny ráno rušno. Na podatelnu ministerstva totiž někdo zaslal výhrůžný dopis spolu s neznámou chemickou látkou.

 

Na místo spolu s hasiči dorazili také policisté z ochranné služby. Kvůli potenciálně nebezpečné zásilce museli evakuovat několik lidí.

 

"Spolu s hasiči krátce po deváté hodině ranní provedli částečnou evakuaci v budově ministerstva zdravotnictví. K žádnému zranění nedošlo. Vyšetřování nadále povedou kriminalisté z hlavního města Prahy," vyjádřil se pro TN.cz mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

 

 

Ministerští úředníci měli obrovské štěstí - chemici zjistili, že neznámá látka není životu nebezpečná. Přesto však pracovníky vyděsila natolik, že sami zavolali odborníky.

 

"Přišla tam zásilka s neznámou látkou. Naši chemici ji na místě prověřili. Aktuálně zjistili, že se nejedná o žádnou nebezpečnou látku, takže budeme dále prověřovat, o co přesně se jedná," řekl TN.cz mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

Chemici se podle Kavky přímo na místě pokusí zjistit, o jakou látku jde, případně její vzorek odešlou do laboratoře.

 

 

Podezřelá látka se podle vyjádření mluvčího ministerstva zdravotnictví Jana Brodského objevila v jedné z obálek přímo na podatelně. Adresovaná byla na samotné ministerstvo.

 

"Zásilka byla na místě prověřená testy hasičů a nebyla nebezpečná. Normálně to přišlo v obálce, adresované ministerstvu, nikoli konkrétní osobě," popsal TN.cz Brodský.

 

Čeho přesně se odesílatel obálky dopustil, ještě není jasné. Vyšetřování je dle vyjádření policejního prezidia na začátku. Podle Moravčíka může být dotyčný obviněn například z nebezpečného vyhrožování.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz