Kouř v kabině

Poplach v Helsinkách! Letadlo ČSA do Prahy museli evakuovat

Letadlo ČSA
Zdroj: Profimedia
Airbus A319 ČSA imatrikulace OK-PET, který museli v Helsinkách evakuovat
Téma:

Krátce před 16. hodinou musela posádka na letišti v Helsinkách evakuovat Airbus A319 Českých aerolinií. V kabině stroje pojíždějícího na start linky OK 481 do Prahy se objevil kouř. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Podle finského webu yle.fi se při pojíždění na dráhu helsinského letiště objevil v kabině Airbusu A319 Českých aerolinií kouř. Kapitán se rozhodl pro okamžitou evakuaci prostřednictvím nafukovacích skluzů. Na palubě bylo 140 lidí.

 

 

“Před startem pravidelné linky Českých aerolinií z Helsinek do Prahy letadlem Airbus A319 zaregistrovala naše posádka zápach a kouř ve střední části kabiny pro cestující. Kapitán z těchto důvodů rozhodl o evakuaci cestujících a posádky, která proběhla bez problémů. Všichni pasažéři a členové posádky jsou v pořádku. Pasažéři čekají v letištní hale v Helsinkách na další pokyny," uvedl pro TN.cz mluvčí ČSA Daniel Šabík.

 

Podle webu Flightradar24 zastavilo letadlo nedaleko prahu dráhy 22R. Hasiči stroj prohlédli a žádný požár osm letého letadla neodhalili.

 

 

"Posádky ČSA jsou na tyto situace pravidelně školeny. Letadlo je v teto chvili kontrolováno techniky. Cestujícím v Helsinkách poskytneme péči a dopravíme je do cíle cesty alternativním způsobem," dodal mluvčí ČSA Šabík.

 

Související témata:
vbo TN.cz