Pozdvižení v Plzni

Poplach v supermarketu. Hledali tam exotického pavouka!

Josef Svoboda
Josef Svoboda
Publikováno 28. 7. 2019
Téma:

Velké manévry zažili zákazníci a zaměstnanci jednoho plzeňského supermarketu. Neznámý muž měl pokladní říct, že uvnitř vypustil exotického pavouka. Na místo okamžitě vyrazila odchytová služba. Muže našli po několika hodinách policisté. Pátrání po pavoukovi je ale zatím neúspěšné.

Muž měl na pokladně oznámit, že mezi regály vypustil pavouka. Tím odstartoval rozsáhlou pátrací akci. Zákazníci museli ven a zaměstnanci prodejnu zavřeli. Na místo vyráží nejdřív odchytová služba městské policie.

 

Zákazníka policie po pár hodinách našla. Hájil se, že pokladní řekl, že pavouka uvnitř obchodu prý viděl, ne že ho přinesl. Večer se pouštějí do detektivní práce specialisté z deratizační firmy. Zkoumají každý regál, svítí do všech škvír, ale po pavoukovi jakoby se slehla zem.

 

Pátrací akce trvala až do desáté hodiny. Ráno byla prodejna znovu otevřená, ale zaměstnanci o pavoukovi mluvit nesmějí.

 

Podle popisu se mohlo jednat o sklípkana. Policisté berou podobná varování velmi vážně. Opakovaně se stává, že jedovatí pavouci z exotických krajů proniknou do supermarketu třeba s dodávkou ovoce. V Mnichově Hradišti se ukrývala samička jedovaté maloočky, která dokáže nepříjemně kousnout.

 

 

Jiný jedovatý pavouk se dostal do pražského supermarketu s dodávkou banánů až z daleké Ghany. Skončil v útulku městské policie a druhý den si ho přijel vyzvednout nadšený chovatel, který mu pořídil nové terárium.

 

Radost z nového mazlíčka ale určitě neměla Američanka, která pořídila děsivou fotografii. V krabičce hroznů ze supermarketu objevila smrtelně jedovatou černou vdovu.

pez TN.cz