Neautorizovaná biografie

Poprask kvůli knize o Meghan a Harrym! Tato slova odstartovala spor s Williamem

Harry a Meghan v Londýně - 1
Zdroj: Profimedia
Harry a Meghan (archivní foto)
Téma:

Britský princ Harry s manželkou Meghan se ohradili proti knize, která má pojednávat o jejich odchodu z královské rodiny. Mimo jiné odhaluje také údajnou příčinu sporu mezi Harrym a jeho bratrem Williamem. Podle vévodů ze Sussexu s nimi ale kvůli knize nikdo nemluvil.

Obrovský poprask způsobila kniha Finding Freedom (v češině pod názvem Cesta za svobodou) autorů Carolyn Durandové a Omida Scobieho. Má odhalovat neznámé detaily ze života britského prince Harryho a jeho ženy Meghan, které se novinářům podařilo získat od "jejich nejbližších".

 

Jedna z kapitol se věnuje dlouhodobě propíranému sporu mezi Harrym a jeho bratrem. Princ William podle autorů prohlásil, že Harryho zaslepila touha po Meghan a měl by postupovat pomalu. "Vezmi si tolik času, kolik potřebuješ, abys tu holku poznal," citoval údajná slova Williama deník Sunday Times.

 

Právě tato věta měla odstartovat vleklou rozepři mezi bratry. Harrymu se prý nelíbil především Williamův výraz "ta holka", který považoval za snobský. Mladší princ ale údajně žádný čas navíc nepotřeboval, o Meghan měl prohlásit, že je ta pravá, už po jejich druhé schůzce.

 

 

To ale údajně neodradilo další členy královské rodiny od toho, aby byli k americké herečce nadále podezíraví. Nejmenovaný dvořan měl prohlásit, že mu na Meghan stále něco nesedí, jiný ji nazval "Harryho showgirl". Vévodkyně Kate se pak postavila na stranu Williama a spor urovnat nepomohla.

 

"Od toho léta se Williamovy a Kateiny pocity vůči vévodům ze Sussexu zdály jasné. Mezi všemi přáteli a příbuznými, které Harry a Meghan hostili ve svém domě v Oxfordshire mezi květnem 2018 a březnem 2019, vévodové z Cambridge nikdy nebyli," stojí v knize.

 

Podle autorů ale nebyly výtky královské rodiny špatně myšleny, spíše Harrym špatně pochopeny. "Sporům, které nastaly poté, co se Meghan připojila ke královské rodiny, se dalo vyhnout, kdyby Harry vzal na vědomí obavy svého bratra tak, jak byly," uvádí úryvek z biografie.

 

 

Královská rodina se k chystané knize odmítá vyjádřit, oficiální prohlášení ale vydali Harry a Meghan. "Vévoda a vévodkyně ze Sussexu nebyli zpovídáni a nijak nepřispěli do Cesty za svobodou. Tato kniha je založena na zkušenostech autorů jako novinářů věnujících se královské rodině a jejich vlastnímu vnímání," prohlásili.

 

Harry a Meghan se na začátku letošního roku rozhodli vzdát královských povinností i peněz z veřejných zdrojů a vést soukromý život. Královna Alžběta II. to umožnila s tím, že budou vždy členy královské rodiny. Povinnosti jim skončily k poslednímu březnu, od té doby žili i se synem v Kanadě a nyní v USA.

 

Podívejte se na video, které Harry a Meghan zveřejnili na první narozeniny syna Archieho:

epa TN.cz