Napřímo

Miliardový plán počítá se stavbami, které nikdo nechce. Co na to ministr?

Bára Divišová
Bára Divišová
Aktualizováno 18.12. 2019 21:46
Téma:

Národní investiční plán, který vláda představila v pondělí, kritizuje nejen opozice, ale i ekonomové. Nejen o tom mluvila s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem moderátorka Bára Divišová v diskuzním pořadu TN.cz Napřímo.

Národní investiční plán je opozicí dlouho přezdívaný paní Columbová české politické scény, o které dlouho všichni jen slýchali. Až do pondělí, kdy ho vláda konečně s velkou slávou představila. Opozici a některé ekonomy ale příliš neoslnil.

 

Podle Miroslava Kalouska (TOP 09) se jedná pouze o seznam zbožných přání, který nemá žádnou cenu. "Je to soupis představ nebo slibů či snů," říká Petr Fiala z ODS. Ani Pirát Mikuláš Ferjenčík v investičním plánu nevidí přínos: " Spíš než o plán se jedná o plán plánu."

Je splnění plánu opravdu reálné? Kde se na všechny investice vezmou peníze? A co levnější data? Budou? Kdy se dostaví Temelín? A dočkáme se někdy čtvrtého mobilního operátora? Na to vše se moderátorka v pořadu Napřímo na TN.cz ptala ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka.

 

Pusťte si záznam diskuzního pořadu Napřímo:

 

 

"Národní investiční plán má ukázat vizi, potenciál. Nebojme se odvázat, zaprovokovat," obhajoval dokument Havlíček, který zároveň řekl, že plán není neměnný a je možné, že se změní.

 

Diskutovalo se i o odvolání šéfa Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušana Navrátila. Ministr uvedl, že úřad potřebuje novou krev a že se v budoucnu stane ještě důležitější institucí.

TN.cz