vybuchující telefony

Problémy nekončí! Kvůli kouři z telefonu evakuovali letadlo

Samsung Note 7 vzplál v letadle
Zdroj: Twitter
Téma:

Ukazuje se, že problém společnosti Samsung po katastrofálním nástupu vadných modelů Note 7, které po nebo při nabíjení vzplály nebo vybuchovaly, bude větší, než se na první pohled zdálo. Objevil se další závažný problém, tentokrát nejspíš u nového kusu, který už neměl mít problémy.

Kauza vybuchujících telefonů Note 7 nabírá nový směr. Po první vlně katastrofálních incidentů začala společnost přístroje stahovat a nahrazovat novými, podle společnosti už bylo vyměněno více než 60% telefonů v Evropě. Problém je ale možná mnohem vážnější.

 

Ve středu na mezinárodním letišti v americkém Louisville došlo k dalšímu velmi nebezpečnému incidentu. Ještě před startem se vznítil další Note 7, tentokrát šlo ale podle vlastníka o bezpečný kus nové série. Letadlo kvůli kouři muselo být evakuováno.

 

Majitel Brian Green sdělil kanálu Wave 3 News, že na žádost posádky telefon vypnul, jen několik vteřin na to náhrada vzplála. "Požádali všechny s Note 7, aby své telefony vypnuli. Tak jsem ho začal vypínat, stiskl jsem tlačítko na straně, vyběhlo menu. Vypnul jsem telefon a viděl, že probíhá vypínací cyklus," uvedl Brian Green.

 

 

Pak si dal telefon do kapsy a během několika vteřin uslyšel prasknutí. Když vytáhl telefon z kapsy, silně se z něj kouřilo. Hodil ho proto na zem, kde telefon spálil koberec. "Byl to elektronický kouř, takový ten hnědý, zeleno-šedý, opravdu odporný dým," popsal portálu Wave 3 News Green.

 

Dým z telefonu zaplnil podle majitele přibližně pět řad, naštěstí se při selhání přístroje nikdo nezranil, společnost Samsung nyní podle portálu CNN vyšetřuje o jaký problém se jedná.

 

"Dokud se nám nepodaří postižený telefon získat a prověřit, tak nemůžeme potvrdit, že tento incident způsobil nový Note7. Spolupracujeme ale s úřady i leteckou společností Southwest, abychom zařízení získali co nejdříve. Jakmile přístroj prověříme, poskytneme další informace," komentoval vzniklou situaci manažer společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak Ondřej Koubek.

 

Až důkladné prošetření celého incidentu ukáže, zda se jednalo o nový model a zda šlo o individuální závadu, nebo komplexní problém.
 

klma TN.cz