Vážné zranění

Při hádce měl ženě pořezat obličej, soud ho teď poslal do vazby!

Téma:

Muže, který v pátek v noci v centru Jihlavy brutálně napadl a pořezal v obličeji ženu, policisté obvinili z trestného činu vydírání a z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Soudce v pondělí rozhodoval o jeho vzetí do vazby.

Podle kriminalistů pořezal ženu v obličeji muž v centru Jihlavy. V pondělí jej policisté předvedli k soudci, který rozhodoval o jeho vzetí do vazby.


Muž se měl před napadením pohádat se ženou u jednoho z jihlavských supermarketů. Oba byli opilí. Žena měla štěstí, před mnohem vážnějšími zraněními ji zachránili kolemjdoucí, kteří v dalším běsnění útočníkovi zabránili.


“Přijela záchranka, viděli jsme blikačky a pak jsme viděli nějakou paní s kapucí, jak jí vedli do sanitky,“ popsal očitý svědek. Muž po útoku z místa utekl. Přivolaní policisté ho pak rychle dopadli. V okolí poté ještě dlouhé hodiny shromažďovali důkazy.

 


“Všude okolo to ohradili páskami, hlídali to tam psovodi a lítali tam policajti s baterkami,“ doplnil svědek. Muže se nakonec podařilo dopadnout díky policejním psovodům.


Útočníka poslal soudce do vazební věznice. Obviněný je ze dvou trestných činů, a to z vydírání a pokusu těžkého ublížení na zdraví. Může mu hrozit až desetileté vězení.
 

Související témata:
David Pik TN.cz