Velká fotogalerie Sobotní požár

Porouchaná motorka podpálila rodinný dům, škoda je za milion!

Požár rodinného domu v Kounově na Rychnovsku - 18
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Téma:

Škodu za asi milion korun napáchaly v sobotu odpoledne plameny v obci Kounov na Rychnovsku. Požár ze skladu dřeva přeskočil na blízký rodinný dům a hasiče zaměstnal na několik hodin.

O tom, že hoří rodinný dům s přístřeškem, se hasiči díky tísňovému volání dozvěděli tři minuty před sobotní patnáctou hodinou.

 

"Oheň se na rodinný dům rozšířil z blízkého skladu dřeva, který na obytný objekt navazoval. Požárem byl zasažen celý dům, včetně obytné části, podkroví a půdy. Oheň likvidovali hasiči pomocí pěti proudů, vodu čerpali z místního potoka," informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Kromě hašení museli zasahující záchranáři také rozebrat přístřešek na dřevo a otop uvnitř, protože se z něj vytrvale směrem do domu valil kouř.

 

 

Práci hasičům komplikoval silný vítr, požár tak nakonec zlikvidovali až těsně před půl šestou večer. Na místě pro jistotu až do nedělního rána hlídali dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách.

 

"Při události nebyl nikdo zraněn. Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na milion korun, přičemž uchráněné hodnoty byly vyčísleny asi na tři miliony korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci motocyklu," upřesnila mluvčí hasičů.

 

GALERIE: Požár rodinného domu v Kounově na Rychnovsku

1
/
19
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Požár rodinného domu v Kounově na Rychnovsku - 19

pez TN.cz