převržená kanoe

Portugalský prezident hrdinou. Skočil do moře na pomoc dvěma ženám

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 17. 8. 2020
Téma:

Portugalci se za svou hlavu státu stydět rozhodně nemusejí. O víkendu se na moři v Algarve převrhla kanoe se dvěma ženami a 71letý prezident Marcelo Rebelo de Sousa, který byl zrovna na tamní pláži, neváhal a vrhnul se do vln, aby jim pomohl.

Prezident de Sousa v jihoportugalském regionu Algarve trávil několik dní své dovolené. O víkendu pobýval na pláži Praia do Alvor a zrovna ve chvíli, kdy hovořil s novináři, se na moři převrhl člun se dvěma ženami.

 

Jednasedmdesátilý politik neváhal a okamžitě jim plaval na pomoc. O události informoval například portugalský zpravodajský web Publico.pt.

 

Na záběrech pořízených z pláže je patrné, že za jeho výkon by se rozhodně nemusel stydět ani daleko mladší plavec. A nebyl sám, komu nebyla nehoda kanoe lhostejná. Když k ženám doplaval, už jim pomáhal jiný muž. O chvíli později na místo dojel i záchranář na vodním skútru. 

"Tyto mladé ženy sem připluly z jiné pláže a protože tu je silný západní proud, kanoe se s nimi otočila. Spolykaly hodně vody a nebyly schopny ani otočit člun zpátky, ani na něj vylézt nebo plavat. Taková je síla proudu. Naštěstí tam připlaval i jiný muž a oběma se nám podařilo jim pomoci," vyjádřil se prezident.

 

 

"Do budoucna musí být opatrnější," dodal na adresu mladých žen. De Sousa objíždí portugalská letoviska, aby podpořil cestovní ruch. Navštívil řadu destinací a víkend se rozhodl strávit právě v reginu Algarve, který je silně zasažen nedostatkem turistů v důsledku pandemie.

 

Na obyvatele své země udělal prezident nejednou dojem. V době přísných opatření byl zachycen na fotografii, jak nakupuje v supermarketu v šortkách a ochrannou rouškou na obličeji jako běžný občan.

Související témata:
TN.cz