Pomohla cigareta

Posilněný léky chtěl létat! Z balkónu ho dostali až policisté. VIDEO

Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 7.11. 2019 19:15

Vynikající práci odvedla hlídka pražské policie. Muž posilněný léky a alkoholem se rozhodl ve třetím patře vylézt přes zábradlí balkónu s úmyslem létat. Policistům se ho nakonec podařilo přetáhnout zpět do bezpečí.

Vyskočit z balkónu se zřejmě v pátek ve Slovanské ulici na Praze 2 chystal cizinec, který stál na druhé straně zábradlí. Při příjezdu policejní hlídky se už na místě nacházeli hasiči. Ti však nemohli natáhnout záchanou matraci, protože pod balkónem nebylo dost místa.

 

"Policisté se proto vydali za mužem do jeho bytu, který se nacházel ve třetím nadzemním podlaží," popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Po příchodu na balkón zjistili, že muž hovoří anglicky. 

 

"Vzhledem k tomu, že muž byl stále více malátný a vypadalo to, že chce spáchat sebevraždu, museli policisté jednat rychle. Vše umocnilo navíc jeho tvrzení, že chce létat," doplnila Siřišťová. Policisté nakonec cizince zlákali na cigaretu a přetáhli jej přes zábradlí zpět.  

Muž měl údajně před svým sebevražedným úmyslem spolykat tlumící tablety, které zapil alkoholem. Zdravotníci nakonec muže za doprovodu policistů převezli do psychiatrické léčebny, kde byl hospitalizován.

TN.cz