POŠKOZENÝ DŮM

Poškozená část budovy po výbuchu v Tursku půjde zřejmě k zemi

Filip Pultar
Filip Pultar
29.10. 2020 11:40
Téma:

Čtyři zraněné ošetřovali lékaři po středečním výbuchu propanbutanové lahve v bytovém domě v Tursku nedaleko Prahy. Mezi nimi je podle policie i pravděpodobný viník. Exploze zcela zničila polovinu bývalé zemědělské usedlost, ve které žilo 20 nájemníků.

Vyšetřování případu pokračuje i ve čtvrtek, statik přitom už večer prohlásil, že výbuchem nejvíc poškozená část budovy bude muset jít k zemi.

 

Výbuch se ozval ve středu krátce po 17. hodině. Zničená je polovina budovy, střecha se zřítila, přední stěna usedlosti je vychýlená. Detonaci v bytě v prvním patře má pravděpodobně na svědomí jeden nájemníků. "Měnil si propanbutanovou láhev," uvedla nájemnice Helena Grulichová.

 

 

Zranění utrpěli čtyři lidé, z toho jeden těžce, zavalily ho trosky. "Dovnitř vlezli místní lidé pomocí žebříku, několik lidí vyvedli ven," popsala svědkyně Pavla Franckiová.

 

"Jeden člověk byl zavalený, křičel, věděli jsme, kde je, podařilo se ho vyprostit," dodal zasahující hasič Miroslav Český.

 

Ještě několik hodin po výbuchu trosky prohledávali psovodi. Naštěstí už nikdo další pod sutinami nezůstal. V domě bydlí dalších 17 lidí, pro některé si přijeli příbuzní, pro zbytek zařizoval náhradní ubytování starosta. "Postaráme se o ně, zatím jsme domluvili místní penzion," řekl starosta Turska Václav Vlk.

Na nejnovější záběry z místa po vybuchu se podívejte zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz