Jednání Sněmovny

Poslanci kývli na placené volno navíc pro dobrovolníky na letních táborech

Bára Divišová
Bára Divišová
29.5. 2020 12:06
Téma:

Týden dovolené navíc pro dobrovolníky na táborech nebo uzákonění pracovních míst schválili v pátek před polednem poslanci. Mají hlasovat také třeba o vládním souboru daňových změn, které souvisejí s koronavirovou krizí.

Novela zákoníku práce byla na programu jako první. K vládnímu návrhu, který má nově zavést například sdílené pracovní místo, o které by se mohlo dělit několik zaměstnanců se zkráceným úvazkem, se sešlo několik pozměňovacích návrhů – ODS například chtěla, aby bylo možné na dohodu odpracovat až 450 hodin namísto 300 – to ale nakonec neprošlo.

 

Naproti tomu navzdory nesouhlasnému stanovisku ministryně prošel pozměňovací návrh Starostů, podle kterého mají mít zaměstnanci, kteří se o letních prázdninách věnují dětem na táborech, nárok na pět dní placeného volna navíc. Novelu ještě bude muset posoudit Senát a podepsat prezident.

 

 

Mimo zákoníku práce poslanci mají hlasovat o daňových změnách - například o snížení DPH na ubytování či vstupenky na sportovní a kulturní akce, nebo odpuštění odvodů.

pez TN.cz