STAVEBNÍ ZÁKON

Rodiče dostanou vyšší ošetřovné, schválili ve čtvrtek poslanci

Téma:

Poslanci se ve čtvrtek mimořádně sešli, aby projednali stavební zákon a navýšení ošetřovného. Schválili jeho navýšení o deset procentních bodů. Jednání můžete živě sledovat v tomto článku.

Stavebním zákonem a podporou regionálního rozvoje se poslanci zabývali na mimořádné schůzi ve čtvrtek od devíti hodin ráno. "Z krize se musíme proinvestovat. To nepůjde bez funkčního stavebního zákona, který zajistí rychlé povolování staveb. Nechceme také přijít o stovky miliard korun z EU," řekla k zákonu ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

 

Stavební zákon jde do třetího čtení. K zákonu je vznesených několik desítek pozměňovacích návrhů, Piráti jej navrhli zamítnout.

 


Po ukončení projednávání stavebního zákona přišla na řadu úprava ošetřovného, kterou společně navrhují vládní a koaliční poslanci. Ošetřovné by se dle návrhu mělo navýšit ze 70 na 80 procent vyměřovacího základu. To poslanci schválili. Nyní ještě musí návrh projít Senátem a podepsat jej prezident.

 

Anketa

Mělo by se ošetřovné zvýšit?

Hlasovalo 372 lidí.

"Navržené řešení má za cíl v rámci prodloužené výplaty ošetřovného po dobu trvání mimořádného, respektive krizového opatření, upravit výši ošetřovného tak, aby sociální situace rodin s dětmi nemusela být řešena dalšími sociálními dávkami, neboť podpora prostřednictvím sociálních dávek přichází až s časovým zpožděním," odůvodnili poslanci změny v ošetřovném.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz